Treść strony

An On Bast – DJ SET

zdjęcie dj-ki An On Bast. Kobieta w czarnych spodniach i bluzie idzie w stronę obiektywu. W tle zielony las.

An On Bast (Anna Suda)

producentka, kompozytorka i performerka z Wrocławia jest niezwykle utalentowaną badaczką dźwięku polskiej sceny elektronicznej. Koncertuje grając na instrumentach elektronicznych muzykę w dużej mierze improwizowaną na żywo, w odsłonie klubowo-tanecznej, eksperymentalnej lub ambientowej. Jest obecna na scenie muzyki elektronicznej od 2006 roku. Absolwentka Red Bull Music Academy grywa znakomite live-acty z muzyką house i techno oraz improwizowane, eksperymentalne formy z użyciem instrumentów hardware’owych. Występowała na wielu festiwalach: od barcelońskiego Sonara po krakowski Unsound, Garbicz i niemiecki Nachtdigital. Ma na koncie kilka albumów wydanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chętnie reinterpretuje klasyczne dzieła Wieniawskiego, Chopina czy Pendereckiego na brzmienia elektroniczne. Ma na koncie osiem solowych albumów, w tym Neuroplastic Brain Fitness wydaną przez jej własną wytwórnię Ghost Kitchen.

Aktywna przez ostatnie 12 lat na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.
Swoimi koncertami zachwyciła publiczność wielu klubów i festiwali na świecie, między innymi Sonar (Barcelona), Fusion (Germany), Piknic Électronik Melbourne (Australia), Nachtdigital (Germany), 3000° Festival (Germany), Numusic (Stavanger), Kvitnu (Kiev), Rekolectiv (Bucharest), Strom (Copenhagen), klubowo od berlińskich Watergate, Kater Blau, Golden Gate, Chalet, About Blank, Berghain Kantine po Elevator (Shanghai), Lantern, Dada (Pekin) w Chinach; w Polsce (wybrane:) Opener (Gdynia), Garbicz (Garbicz), Audioriver (Płock), Unsound (Kraków), Tauron (Katowice), Animator (Poznań), Malta Festival (Poznań), UpToDate (Białystok).
Ma na koncie wiele Epek oraz siedem albumów solowych – ostatni zatytułowany “Neuroplastic Brain Fitness” wyszedł nakładem jej własnego wydawnictwa Ghost Kitchen. Poza własną wytwórnią jej muzyka jest wydawana przez wytwórnie w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Chinach.

Chętnie reinterpretuje elektronicznie dzieła muzyki klasycznej, “Święto Wiosny” Strawińskiego, muzykę Chopina, Wieniawskiego czy filmową Pendereckiego. Zajmuje ją również szeroko pojęte udźwiękawianie, tworzy muzykę do filmów, instalacji, spektakli tanecznych oraz wszystkiego, gdzie muzyka dodaje znaczenia i barwy. Prowadzi autorskie warsztaty i pokazy z produkcji muzyki elektronicznej w środowisku syntezatorów modularnych, ale także innych instrumentów muzyki elektronicznej oraz programu Ableton Live.