Treść strony

„7 + 1” – wernisaż wystawy prac Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej

Foyer Sceny Witkacego
Zdjęcie Teresy Iwanejko Tarczyńskiej. Kobieta w białej sukience siedzi na drewnianej ławie. Za nią ściana z desek, po lewej opiera dłoń na drewnianej beczce.

TERESA IWANEJKO-TARCZYŃSKA – Tita
urodzona 20 maja 1954 roku w Krakowie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w 1980 r. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, rzeźbę, scenografię i projektowanie. Ważniejsze realizacje: scenografia i projekty kostiumów w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem („Pif! Paf! Puf!” Grupy Oberiu (1998), „Mazepa” J. Słowackiego (2001), „Pieśń nad pieśniami” W. Dymnego (2011)

Projekty i realizacje tablic dla Ludzi Gór – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór pod Osterwą na Słowacji. Projekty wnętrz przestrzeni kościelnych – m.in. Droga Krzyżowa i Obraz w Prezbiterium w kaplicy M.B. Ostrobramskiej (Kościół św. Jadwigi w Krakowie). Jest autorką Ołtarza Papieskiego podczas pielgrzymki Jana Pawła II (1997) w szpitalu Anki w Krakowie, a także projektu i realizacji fasady i sceny Teatru KCK w Jarosławiu.

Brała udział w 75 wystawach indywidualnych i w 40 wystawach zbiorowych oraz w wielu aukcjach charytatywnych Podkarpackiego Klubie Biznesu w Rzeszowie.

Jej prace znajdują się w zbiorach Watykanu, w USA, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Francji i RPA.