Treść strony

Kamea Dance Company – KUMZITZ

Reżyser: Tamir Ginz
Scena Witkacego, Teatr Witkacego
Na scenie grupa tancerzy ubranych w kolorowe stroje uwieczniona w ruchu - wszyscy w podskoku z rozłożonymi rękami i nogami. W tle na krzesłach siedzi publiczność.

Kamea Dance Company

Zespół Kamea Dance Company (hebr. „talizman”) jest perłą sceny tanecznej Izraela. Dyrektor artystyczny i choreograf Tamir Ginz to wizjoner prowadzący zespół z pasją, poczuciem wspólnoty i artyzmu, które już od dwóch dekad przyciągają pełną entuzjazmu publiczność na całym świecie.
Zespół cieszy się uznaniem ze względu na swój wyjątkowy styl, łączący dramatyzm z wirtuozerią pełnego napięcia ruchu. Ekspresyjna, barwna choreografia Ginza tworzy bogaty, wielowarstwowy świat.
Kamea skupia 24 wszechstronnych i pełnych pasji tancerzy, zarówno z Izraela, jak i całego świata, których wyjątkowe osobowości wnoszą do przedstawień iskrę twórczego talentu.
Działający na stałe w Beer Szewa, stolicy Negewu, zespół odbywa liczne tournée w kraju i za granicą, ciesząc się uznaniem publiczności i krytyków. Jego bogaty repertuar obejmuje gościnne produkcje uznanych światowych choreografów. Jako że misją zespołu jest zapewnianie wrażeń artystycznych szerokiej publiczności, Kamea kształtuje też gusta młodych widzów poprzez występy przeznaczone specjalnie dla nich.
Ponadto zespół organizuje projekty edukacyjne i warsztaty w szkołach i na wydziałach tańca w całym kraju. Współpracuje też z Miejskim Ośrodkiem Tańca Bat-Dor Beer-Sheva – największą w Izraelu szkołą dla zawodowych tancerzy, z której wywodzi się rdzeń zespołu.
Kamea Dance Company powstał jako stały zespół ośrodka tańca Bat-Dor Beer-Sheva w roku 2002, ze wspólnej inicjatywy Danielli Schapiry, ówczesnej dyrektor ośrodka, oraz choreografa Tamira Ginza.

Tamir Ginz

Izraelski instruktor tańca współczesnego, dyrektor artystyczny i stały choreograf zespołu Kamea Dance Company. Wykształcony w Izraelu i za granicą, tańczył w balecie w Hajfie i zespole Batsheva Dance Company. Przed założeniem – wraz z Daniellą Schapirą – Kamea Dance Company był choreografem grupy Bat-Dor Dance Company w Tel Awiwie i głównym instruktorem tańca w Bat-Dor Studios of Dance. Jego intrygujący styl, pełen napięcia ruch sceniczny i charyzmatyczna osobowość przyniosły mu uznanie publiczności na całym świecie.

Choreografia – Tamir Ginz
Muzyka: Kolaż. (Muzyka oryginalna – Avi Balleli, Muzyka tradycyjna, Geromattics, Yarden Peleg and Static)
Projekt kostiumów – Amalia Yakir
Zdjęcia: Kfir Bolotin
Światło: Shay Yehudai.
Tancerze: Ji-Min Ahn, Sagi Balaly, Gonzalo Moises Lopez Soto, Lior Mark, Dolev Moskovitz Dor, Noa Shelly Pasman, Naama Or-Ya Shiloah, Davide Stacchini