Treść strony

Needcompany: „Concert by a band facing the wrong way”

Reżyser: Maarten Seghers
Scena Witkacego, Teatr Witkacego

Needcompany (Bruksela, Belgia)
Czas trwania: 60 minut
Premiera – 2018

„Concert by a band facing the wrong way” to portret grupy zachodnich artystów którzy biegną w nieskończoność do przodu. Nie jest jasne czy uciekają przed całą niedolą tego świata, który nie należy do nich czy biegną w wyścigu ku niej. Ten spektakl to szybkowar eksplodujący bezgranicznym wysiłkiem, który prowadzi do żywiołowego optymizmu, który stracił poczucie kierunku, w którym zmierza. „Zespół zwrócony w niewłaściwym kierunku” składa się z Maartena Seghersa i Rombout Willemsa na gitarze i wokalu oraz Nicolasa Fielda na perkusji.

Wysiłek podjęty w celu skomunikowania się w tym koncercie jest bezgraniczny, ale źle skierowany. Coś zostaje wykrzyczane, coś w pełni słyszalne, ale niekoniecznie zrozumiałe. „Concert by a Band Facing the Wrong Way” to spektakl o wysiłku.

Reżyseria, scenografia, instalacje: Maarten Seeghers
Występują:
Maarten Seghers, Nicolas Field, Rombout Willems
Asystent scenografa: Morgane Benyamina
Dźwięk: Pierrick Drochmans
Światło: Ken Hioco
Manager produkcji: Marjolein Demey
Współpraca techniczna: Saul Mombaerts
We współpracy z: Lot Lemm

MAARTEN SEGHERS tworzy obiekty, instalacje, performance i muzykę. Jest członkiem Needcompany od 2001 r. Nie tylko występuje jako aktor w spektaklach w reżyserii Jana Lauwersa i Grace Ellen Barkey, lecz także komponuje do nich muzykę.

Zespół NEEDCOMPANY to międzynarodowy, wielojęzyczny i interdyscyplinarny teatralny kolektyw artystyczny założony w 1986 roku w Brukseli przez Jana Lauwersa, flamandzkiego reżysera i artystę wizualnego, który do dziś jest jego dyrektorem artystycznym.

Od lat rezydują w Brukseli, ale podróżują po całym świecie, dając rocznie około 200 przedstawień. Poszerzona definicja miłości – potrzeba uwagi, spotkania i towarzystwa drugiego człowieka – wskazała kierunek dla nazwy grupy. I tak hasło „I need company” przełożyło się na kultową już formułę Needcompany.

Jan Lauwers i Needcompany wspólnie stworzyli wiele przedstawień teatralnych, wyprodukowali szereg instalacji video oraz jeden pełnometrażowy film pt. Goldfish Game. Needcompany zaliczany jest do grona najważniejszych zespołów teatralnych w Europie. Ich spektakle mówią o wojnie, przemocy, lęku, niepokojach naszego czasu, czerpiąc z różnorodności tradycji europejskiej, tworzą nowy język, którym mówią: człowiek potrzebuje drugiego człowieka bardziej niż czegokolwiek na świecie.

To legendarna grupa teatralna, bardzo rzadko występująca w Polsce – w tym roku taka możliwość TYLKO w Zakopanem!

NeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompanyNeedcompany

Foto. Iwona Toporowska Photography