Treść strony

POZA GRANICAMI – warsztaty z Konradem Kocotem

Prowadzenie: Konrad Kocot, Anita Podkowa

This event is running from 21 wrzesień 2023 until 23 wrzesień 2023. It is next occurring on 22-09-2023 10:00

Nauczycielskie Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjne
Nadchodzące daty:
Mężczyzna w średnim wieku z siwym zarostem i białej koszulce uśmiecha się. Ręce ma złożone jak w modlitwie.

Joga jest sztuką odnajdywania i utrzymywania równowagi, sztuką połączenia dvandva – dychotomicznych par, z pozoru się wykluczających, które dopiero w zespoleniu tworzą pełnię. Każda z tych par ma swoje cechy i swoje granice.

Na naszych warsztatach będziemy praktycznie doświadczać, jak wykorzystując ciało i oddech, wydobyć swoją uważność, która ukierunkuje nas na czucie głębokie i pozwoli nam zanurzyć się w stanie ponad granicami.

Proszę zabrać ze sobą wygodny strój aby czuć się swobodnie zarówno na siedząco, leżąco jak i podczas prostych ćwiczeń ruchowych . Praktykujemy bez obuwia.

* w ostatnim dniu warsztatów zapraszamy na koncert – niespodziankę.

Zapraszamy
Konrad Kocot
Anita Podkowa

Konrad Kocot

Jest dyplomowanym nauczycielem jogi Iyengara stopnia senior III, upoważnionym przez Instytut Iyengara w Punie, do przeprowadzania szkoleń i egzaminów nauczycielskich. Praktykuje jogę od 1982 roku, a swój pierwszy dyplom Introductory otrzymał od Gurudziego w 1990r. Jest absolwentem indianistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotnie doskonalił swoją praktykę i zrozumienie jogi podczas pobytów w Punie oraz pod okiem tak doświadczonych nauczycieli jak: Sławomir Bubicz, Jurek Jagucki, Gabriella Gubiliaro, Faeq Biria, Lois Steinberg, Rita Keller i wielu, wielu innych.

W jodze fascynuje go odkrywanie poezji własnej drogi i wspieranie w tych poszukiwaniach swoich uczniów. W swojej praktyce i nauczaniu zaczyna od tego, co ‘fizyczne’- równowagi, symetrii, precyzji – co pomaga lepiej funkcjonować oraz doświadczać tu i teraz. Jednocześnie pokazuje, że fizyczność to nie wszystko i dopiero jej przekraczanie pozwala odkryć prawdziwy smak jogi.

Anita Podkowa

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, Studium Choreograficzne organizowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz Nowoczesny System Edukacji Kształcenia Nauczycieli Tańca Współczesnego i Choreografów zorganizowany przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu. Dyplomowany nauczyciel Jogi met. BKS IYENGARA z praktyką w Międzynarodowym Instytucie Jogi w Punie w Indiach. Założyciel i kierownik artystyczny SCENY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w Krakowie.

Jest autorką reżyserii i choreografii kilku spektakli, m.in.: Nim spadnie ostatni liść, Gonił mnie welon, La loba, Krótka historia potarganej sukienki, In Limbo, Agma. Pracowała dla TVN, gdzie tworzyła choreografię do programów Gorączka Złota, Droga do gwiazd, Majewski Show oraz finał Miss Polonia i Miss Świata a także Wieczorów Kabaretowych TVP PR II.

Od kilkunastu lat choreograf TEATRU WITKACEGO w Zakopanem, twórczyni choreografii i ruchu scenicznego do spektakli, m.in.: Dementia Praecox Zakopianiensis, Barabasz, Człapówki, Ccy Witkacy Menażeria, Don Kichot, Between, Linie równoległe, Na niby – naprawdę, Halny oraz Operetka.

Współpracowała jako choreografka z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, warszawskim Teatrem Lalek i Teatrem Polskim w Poznaniu. PEDAGOG TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO klas taneczno-teatralnych w 30 Liceum Ogólnokształcącym im św. brata Alberta Adama Chmielowskiego w Krakowie oraz wykładowca zajęć jogi i ćwiczeń psychosomatycznych na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Zapisy przez Formularz Google:
Czwartek – 21.09.2023, godz. 10.00 – 12.00
Piątek – 22.09.2023, godz. 10.00 – 12.00
Sobota – 23.09.2023, godz. 9.00 – 13.00

Koszt: 80 zł/pojedyncze zajęcia, 150 zł/całe warsztaty