Treść strony

WARSZTATY KREACJI TWÓRCZEJ POPRZEZ RUCH I ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

Prowadzenie: Anita Podkowa - choreograf Teatru im. St. I. Witkiewicza

To wydarzenie zakończyło się 16 październik 2018

Sala Prób, Teatr Witkacego

Anita PODKOWA
Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie,Studium Choreograficzne organizowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz Nowoczesny System Edukacji Kształcenia Nauczycieli Tańca Współczesnego i Choreografów zorganizowany przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu.Dyplomowany nauczyciel Jogi met.BKS IYENGARA z praktyką w Międzynarodowym Instytucie Jogi w Punie w Indiach. Założyciel i kierownik artystyczny SCENY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w Krakowie.

Jest autorką reżyserii i choreografii kilku spektakli, m.in.: Nim spadnie ostatni liść, Gonił mnie welon, La loba, Krótka historia potarganej sukienki, In Limbo, Agma.

Twórca Studia Tańca i Studia Jogi w PARKU WODNYM W KRAKOWIE.

Pracowała dla TVN, gdzie tworzyła choreografię do programów Gorączka Złota, Droga do gwiazd, Ciao Darwin, Majewski Show oraz finał Miss Polonia i Miss Świata a także Wieczorów Kabaretowych TVP PR II. Współpracowała z Kabaretem Pod Wyrwigroszem oraz Teatrem Cogitatur z Katowic i KTO z Krakowa.

Od kilkunastu lat choreograf TEATRU WITKACEGO w Zakopanem, twórczyni choreografii i ruchu scenicznego do spektakli, m.in.:-Dementia Praecox Zakopianiensis, Barabasz, Człapówki, Ccy Witkacy Menażeria, Don Kichot, Between, Linie równoległe, Na niby – naprawdę, Halny oraz Operetka.

Współpracowała jako choreografka z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, warszawskim Teatrem Lalek i Teatrem Polskim w Poznaniu. PEDAGOG TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO klas taneczno-teatralnych w 30 Liceum Ogólnokształcącym im Św.brata Alberta Adama Chmielowskiego w Krakowie oraz wykładowca zajęć jogi i ćwiczeń psychosomatycznych na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Proponujemy zajęcia improwizacyjne, kreację poprzez ruch, podążanie za „ciążeniem ciała”. A także ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające kręgosłup oraz wprowadzające do medytacji.

W programie codziennych zajęć praca z czakrami – energetycznymi punktami naszego ciała oraz regeneracja poprzez ćwiczenia oddechowe. Poznamy ruch organiczny i elementy jogi. Zapraszamy na warsztaty samodoskonalenia świadomości ciała i naukę relaksacji, dzięki której pozwolimy na odprężenie swojego układu nerwowego i psychofizycznego.

Serdecznie polecamy twórcze działanie podczas Prezentacji o sensie i idei twórczości.

Zachęcamy młodzież i dorosłych!

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.